Festiwal Kultur Górskich

Pieniński Festiwal Kultur Górskich: Łemków, Ruscaków i Górali (sierpień) to święto, którego celem jest przypomnienie o tyglu etnicznym, w jakim żyli niegdyś szczawniccy górale.

Rusnacy i Łemkowie zamieszkujący do 1947 r. głównie w Szlachtowej, Białej Wodzie i Jaworkach, mający swoje charakterystyczne tradycje, ubiory, mowę, muzykę i legendy, ożywają podczas festiwalu wywołani przez koncerty łemkowskich zespołów muzycznych, prezentacje tradycyjnych potraw i oryginalnego rzemiosła artystycznego, występy gawędziarzy i w czasie wielkiego ogniska.

Podobnie górale opowiadają o sobie podczas występów muzycznych i gawędziarskich, kiermaszu twórczości ludowej i potraw z góralskiej kuchni, w której nie może zabraknąć oscypka, bundzu i pieczonego barana, wreszcie podczas wielkiej watry, przy której spotykają się z zaproszonymi na festiwal Łemkami.

Imprezie towarzyszą liczne konkursy z nagrodami, odbywają się także pokazy filmów dokumentalnych o Łemkach i rdzennej ludności Wschodnich Karpat.

Dodaj opinię
Festiwal Kultur Górskich adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Festiwal Kultur Górskich, zobacz gdzie w Szczawnicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Festiwal Kultur Górskich.
  • 34-460 Szczawnica
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Festiwal Kultur Górskich opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij