Kolej krzesełkowa na Palenicę

Kto raz się nią przejechał, niechybnie poleca to samo wszystkim swoim znajomym. Wszak czteroosobowa kolej krzesełkowa „Palenica” (jej dolna stacja znajduje się w centrum miasta, nieopodal Dworca PKS i przystani, do jakiej zawijają tratwy kończące w mieście spływ Dunajcem) wywozi swych podróżnych na szczyt wznoszącej się na południe od miasta Palenicy (722 m n.p.m.), skąd widoki rozpościerają się na Pieniny z Trzema Koronami (982 m) i Sokolicą (747 m) a przy dobrej pogodzie i Tatry.

Kolej ma długość 780 m, pokonuje różnicę poziomów 263 m i może przewieźć 2200 osób/h. Przejażdżka nią trwa zaledwie 3 min., ale warto z niej skorzystać, zwłaszcza jeśli ktoś ma zamiar ze szczytu powędrować sobie w pienińską dal.

Dodaj opinię

Całoroczny wyciąg, z którego chętnie korzystają narciarze, rowerzyści, górscy wędrowcy oraz wszyscy turyści, którzy mają ochotę na 3-minutową przejażdżkę. Trasa kolei na Palenicę ma nieco ponad 780 metrów długości (przy 263 m różnicy poziomów), w ciągu godziny obsługuje maksymalnie 2200 pasażerów. Ze szczytu (722 m n.p.m.) rozciągają się wspaniałe górskie widoki.

Kolej krzesełkową na Palenicę warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmowanie wesel Wrocław

Kolej krzesełkowa na Palenicę adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kolej krzesełkowa na Palenicę, zobacz gdzie w Szczawnicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kolej krzesełkowa na Palenicę.
Ceny biletów / cennik wejść do Kolej krzesełkowa na Palenicę. Redakcja serwisu www.szczawnica-zdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 9-14 zł
    Kolej krzesełkowa na Palenicę cena biletu ulgowego: 9-14 zł
  • 12-17 zł
    Kolej krzesełkowa na Palenicę cena biletu normalnego: 12-17 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kolej krzesełkowa na Palenicę opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij