Lato Pienińskie

Inauguracja „Lata Pienińskiego” (lipiec) to impreza nastawiona na prezentację żywego w Szczawnicy folkloru góralskiego, którego przejawy każdy gość miasteczka ma okazję obserwować w mowie szczawnickich górali, strojach flisaków i dorożkarzy powożących dorożkami, jakimi można odbyć przejażdżkę po miejscowości, lokalnych zwyczajach pasterskich.

W czasie święta odbywają się m.in. koncerty kapel góralskich, organizowany jest także kiermasz twórczości ludowej. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy natomiast imprezy odbywają się także w Dworku Gościnnym, Muzycznej Owczarni i Galerii Krzywa Jabłonka.

Dodaj opinię
Lato Pienińskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Lato Pienińskie, zobacz gdzie w Szczawnicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Lato Pienińskie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Lato Pienińskie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij