Miasteczko Galicyjskie

Placówka miejscowego Muzeum Okręgowego, ściśle połączona z Sądeckim Parkiem Etnograficznym. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu to pieczołowicie zrekonstruowany rynek małego miasta z przełomu XIX i XX stulecia, z zabudową typową dla małopolskich miejscowości. Ten szczególny skansen łączy w sobie funkcje wystawowo-muzealne z obiektem hotelowo-konferencyjnym.

Drugą z wymienionych ról odgrywa w Miasteczku Galicyjskim przede wszystkim ratusz. To wierna replika nigdy nie dokończonego (z powodu pożaru) magistratu w Starym Sączu z pierwszych lat XIX wieku. Ogólnodostępne dla zwiedzających turystów są sala wystawiennicza oraz kawiarnia. Pozostałe budynki wokół rynku to domy mieszczańskie, strażacka remiza, rozmaite warsztaty rzemieślnicze i sklepy, apteka, gospoda, poczta oraz przeniesiony i na miejscu odbudowany dworek szlachecki z Łososiny Górnej w stylu klasycystycznym.

Przy tworzeniu Miasteczka Galicyjskiego Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zadbało także o stosowne do epoki wyposażenie. Jeśli o typowe wystawy na terenie placówki, można tutaj obejrzeć m.in. galerię prac artystycznych twórców nieprofesjonalnych, bogatą kolekcję historycznych map oraz symboli (herby, godła etc.) dawnej Galicji czy portrety ważnych osobistości związanych z regionem: od cesarza Karola I Habsburga po Agenora Głuchowskiego - arystokratę i wysokiego urzędnika, który zrobił wiele dla krzewienia polskości w szkołach, uczelniach i urzędach w prowincji pod zaborami.

Dodaj opinię

Wejściówki do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, oddziału Muzeum Okręgowego - stan na czerwiec 2018:

 • bilety ulgowe po 5 zł
 • bilety normalne po 7 zł
 • bilety rodzinne (2+3) po 22 zł ; przy większej liczbie dzieci +3 zł/os.
 • przewodnik - 50 zł po polsku, 70 zł po angielsku

Bilety łączone na Miasteczko Galicyjskie i Sądecki Park Etnograficzny:

 • stan na czerwiec 2018:
 • bilety ulgowe po 5 zł
 • bilety normalne po 7 zł
 • bilety rodzinne (2+3) po 22 zł ; przy większej liczbie dzieci +3 zł/os
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Podróż w czasie do przełomu XIX i XX wieku. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu to oddział Muzeum Okręgowo, z wiernie zrekonstruowanym rynkiem małej miejscowości w stylu typowym dla regionu i tamtego czasu. Są tutaj m.in. warsztaty rzemieślnicze - wszystkie stosownie wyposażone - remiza strażacka, karczma, domy mieszczańskie czy reprezentatywny ratusz.

Miasteczko Galicyjskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Miasteczko Galicyjskie, zobacz gdzie w Szczawnicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Miasteczko Galicyjskie.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Miasteczko Galicyjskie. Redakcja serwisu www.szczawnica-zdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • od 5 zł
  Miasteczko Galicyjskie cena biletu ulgowego: od 5 zł
 • od 7 zł
  Miasteczko Galicyjskie cena biletu normalnego: od 7 zł
 • od 22 zł
  Miasteczko Galicyjskie cena biletu rodzinnego: od 22 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Miasteczko Galicyjskie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij