Muzyczna Owczarnia

Przez cały rok, w Jaworkach, niedaleko Szczawnicy, w przystani dla artystów nazywanej „Muzyczną Owczarnią” (Jaworki 18 a). Mają miejsce ciekawe wydarzenia. Projekt narodził się w 1997 r., kiedy Pan Wieńczysław Kołodziejski kupił starą owczarnię z polan pasterskich i przeniósł ją na swoją parcelę. Po adaptacji i modernizacji Muzyczna Owczarnia rozpoczęła działalność jako szczególne miejsce pracy twórczej. Odbywają się koncerty rockowe, bluesowe, jazzowe, country i inne, grane przez wyśmienitych wykonawców polskich i zagranicznych.

Wystąpili tam m.in.: Nigel Kennedy, Jan Ptaszyn Wróblewski, zespoły Kałe Bała, Carrantouhill, Kroke, Jarosław Śmietana Kwartet i wielu innych, znakomitych muzyków. Sława „Muzycznej Owczarni” sprawiła nawet, że w Jaworkach kupiło sobie mieszkania lub działki wielu światowej klasy artystów jak: Nigel Kennedy, Jarosław Śmietana czy Bernard Maseli.

Dodaj opinię

Kultowe w pewnych kręgach miejsce na muzycznej mapie Polski. Klub o niezwykłej atmosferze powstał w 1997 r. w zrekonstruowanym budynku owczarni, przeniesionym z pienińskich polan pasterskich. Nie ma jednego profilu, koncerty i artyści prezentują różne gatunki. W Muzycznej Owczarni grały takie tuzy jak Nigel Kennedy, Jarosław Śmietana Kwartet czy Carrantouhill.

Muzyczna Owczarnia adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzyczna Owczarnia, zobacz gdzie w Szczawnicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzyczna Owczarnia.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzyczna Owczarnia opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij