Pijalnia Wód Leczniczych

Bez nich Szczawnica nie byłaby sobą, wszak im właśnie zawdzięcza swą nazwę. Szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe i bromkowe, bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy występują w miejscowości, w 12 źródłach. Wody te mają rozmaite nazwy i właściwości, przeznaczone są dla chorych na różne dolegliwości.

Przykładowo woda „Jan” to szczawa wodoroweglanowo-chlorkowo-sodowa, zawierająca 4,3 g składników stałych na litr i 1840 mg wolnego dwutlenku węgla. Jest ona stosowana do kuracji pitnej i kąpieli mineralnych przy schorzeniach dróg oddechowych i nadkwasocie żołądka. Można jej spróbować w niewielkiej, przeszklonej pijalni wód „Magdalena” (ul. Zdrojowa), gdzie przez cały rok organizowane są wystawy malarstwa, rzeźby i haftu autorstwa miejscowych twórców.

Woda „Szymon” jest szczawą wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowo-wapienną, zawierającą 3,2 g składników stałych na litr oraz 1632 mg wolnego dwutlenku węgla. Stosowana jest do kuracji pitnych oraz do kąpieli zwłaszcza przy niedokrwistości u rekonwalescentów. Jest ogólnodostępna. Można ją czerpać przy zejściu do kolejki krzesełkowej na Palenicę, w Parku Dolnym nad kaplicą i przy ul. Skotnickiej.

Pełny dostęp do wszystkich szczawnickich wód goście uzdrowiska mają w Zakładzie Przyrodoleczniczym (ul. Zdrojowa 26) w Pijalnia Wód Leczniczych.

Dodaj opinię

To w tym miejscu każdy może skosztować największego skarbu Szczawnicy-Zdroju, jakim są wody naturalnie nasycone minerałami. Ich skład i działanie pozytywnie wpływają na organizm osób zmagających się z określonymi dolegliwościami. W uzdrowiskowej Pijalni Wód Leczniczych kuracjusze i turyści mogą się napić przynajmniej 6 rodzajów uzdrawiających eliksirów.

Uwiecznić na wideo Pijalnię Wód Leczniczych umie świetnie firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Pijalnia Wód Leczniczych adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pijalnia Wód Leczniczych, zobacz gdzie w Szczawnicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pijalnia Wód Leczniczych.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pijalnia Wód Leczniczych opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij