RyterSki Raj

Centrum sportów zimowych i rekreacji na stokach Jastrzębiej Góry w Beskidzie Sądeckim, na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego. RyterSki Raj w Rytrze funkcjonuje od 2005 roku i zapewnia w zasadzie wszystko, czego tylko miłośnicy białego szaleństwa mogą oczekiwać po dobrze zorganizowanej stacji narciarskiej. Od odpowiednio rozwiniętej infrastruktury po sprzyjający mikroklimat.

W ośrodku RyterSki Raj pracują 3 wyciągi różnego typu, o łącznej przepustowości 3 tysięcy osób na godzinę. Są to taśma typu SunKid - typowy wyciąg dla dzieci i początkujących, którzy mają problemy z utrzymaniem równowagi na nartach i/lub snowboardzie - orczyk oraz kolejka linowa z czteroosobowymi krzesełkami (uznanej firmy Doppelmayr). Na terenie stacji wytyczono w sumie 5 tras narciarskich: dwie 400-metrowe o wyraźnie łagodniejszym profilu, a także przeznaczone dla przynajmniej średnio zaawansowanych zjazdowiczów warianty o długości 800, 1000 oraz 1200 metrów. Jeden ze stoków posiada homologację FIS, co pozwala na zorganizowanie zawodów sportowych - np. w ramach imprezy integracyjnej - z bardzo profesjonalną otoczką.

Rzecz jasna stacja narciarska w Rytrze dysponuje również stosownym zapleczem. System sztucznego naśnieżania, sztuczne oświetlenie, ratraki frezujące stoki (kruszące lód), szkółka z instruktorami narciarskimi, wypożyczalnie i punkty serwisowania sprzętu… I jeszcze na marginesie: w ramach kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego RyterSki Raj w Rytrze funkcjonują również dwie restauracje - o profilu regionalnych karczm - a także hotel z własną strefą SPA & Wellness.

Dodaj opinię
RyterSki Raj adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do RyterSki Raj, zobacz gdzie w Szczawnicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem RyterSki Raj.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: RyterSki Raj opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij