Schronisko pod Bereśnikiem

Znane również jako Bacówka pod Bereśnikiem imienia Edwarda Moskały, wybudowana w Beskidzie Sądeckim przez PTTK w 1989 roku. Schronisko leży na wysokości 750 m n.p.m., niecałe 3 kilometry od centrum Szczawnicy - godzinka z kwadransem wędrówki po żółtym szlaku w kierunku północnym. Sprawdza się zarówno jako pierwszy przystanek w czasie wędrówki, jak też baza wypadowa na dłuższe wyjścia w góry.

Schronisko pod Bereśnikiem w Szczawnicy posiada 51 miejsc noclegowych, urządzonych w 7 pokojach mieszczących od dwóch do dziesięciu osób. Jak na placówkę Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przystało, nie ma konieczności spania w łóżkach: jest popularna “gleba”, jest też pole namiotowe pod chmurką. A także domowe posiłki. Jeśli chodzi o warunki sanitarne i ewentualne rozrywki, wydaje się że słowo “oldskul” pasuje tutaj jak ulał: łazienki ogólnodostępne, ograniczenia w dostępie do ciepłej wody, kompletny brak telewizji, saun i podobnych atrakcji. Jest za to wiata z ogniskiem, koncerty i organizowane co jakiś imprezy. Gospodarze sami podkreślają, że za wszelką cenę wystrzegają się przemiany schroniska w górski hotel.

Warto dodać, że sam szczyt Bereśnik (843 m n.p.m., zwany również Bryjarką, jest dla Szczawnicy niezwykle istotny - nie bez powodu znalazł się w herbie miasta. To stąd wypływają źródła 7 leczniczych wód mineralnych, które pozwalają na funkcjonowanie uzdrowiska. Charakterystycznym elementem góry jest żelazny krzyż na wierzchołku - wykonany w 1902 r. przez Józefa Góreckiego z Krakowa, który zrobił również krzyż na zakopiańskim Giewoncie.

Dodaj opinię

Ceny w schronisku pod Bereśnikiem - stan na czerwiec 2018:

  • 25 zł za osobę za noc w pokojach sześcio-, ośmio- i dziesięcioosobowych
  • 35 zł za osobę za noc w pokojach dwu-, trzy- i czteroosobowych
  • 10 zł za osobę za noc “na glebie” i na polu namiotowym

+3 zł za dobę tzw. opłaty klimatycznej

+8 zł za wypożyczenie kompletu pościeli

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Zbudowana w 1989 przez lokalne PTTK Bacówka pod Bereśnikiem - niedaleko centrum Szczawnicy, a jednocześnie na progu “prawdziwych gór” Beskidu Sądeckiego. Na turystów czeka m.in. 51 łóżek w 7 pokojach - a dodatkowo “gleba” i pole namiotowe - domowa kuchnia, ognisko, różne imprezy i wspólne łazienki. Krótko rzecz ujmując: górskie schronisko w starym, dobrym stylu.

Schronisko pod Bereśnikiem adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko pod Bereśnikiem, zobacz gdzie w Szczawnicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko pod Bereśnikiem.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Schronisko pod Bereśnikiem. Redakcja serwisu www.szczawnica-zdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • od 28 zł
    Schronisko pod Bereśnikiem cena biletu normalnego: od 28 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko pod Bereśnikiem opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij