Stacja Narciarska Palenica

Zimą życie w Szczawnicy toczy się przede wszystkim na przygotowanych dla narciarzy trasach narciarskich, na wzniesieniach Palenica (722 m n.p.m.) i Szafranówka (742 m n.p.m.). Na szczyt góry z centrum miasta wszystkich chętnych wywozi opisywana już w lin kolej krzesełkowa „Palenica”.

Na stokach Palenicy działają cały kompleks narciarski który zawiera 4 wyciągi orczykowe, przy czym najdłuższy ma 333 m długości, pokonuje 74,2 m różnicy poziomów i przewozi 760 os/h.

Zorganizowane są tam trasy zarówno dla narciarzy początkujących jak i zaawansowanych, tj:

  • Palenica o długości 1000 m, różnicy poziomów 250 m - trudna, sztucznie dośnieżana, posiada homologację FIS, są na niej rozgrywane zawody w slalomie i slalomie gigancie,
  • Szafranówka I (400/75) - łatwa, sztucznie dośnieżana,
  • Szafranówka II (500/100) - średnio trudna, sztucznie dośnieżana,
  • Palenica II (1800/270) - średnio trudna, nazywana „rodzinną”, sztucznie dośnieżana i oświetlona,
  • Szafranówka - HALFPIPE to rynna śnieżna do snowboardu, jej nachylenie wynosi 200 m, szerokość podstawy 15 m, wysokość ścian 3,5 m - odbywały się na niej zawody w slalomie gigancie, slalomie równoległym i halfpipe.

Na stokach Palenicy można skorzystać z usług instruktorów narciarskich a także z wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego a operatorem ośrodka są Polskie Koleje Linowe S.A.

Dodaj opinię
Stacja Narciarska Palenica adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stacja Narciarska Palenica, zobacz gdzie w Szczawnicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stacja Narciarska Palenica.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stacja Narciarska Palenica opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij