Pobyt w Szczawnicy dobrą okazją do skorzystania z odnowy biologicznej w górach

Nie ma to jak malowniczo położone wśród górskich szczytów, cechujące się wybitnie kameralną atmosferą uzdrowisko. Świeże, rześkie powietrze, przepiękne widoki, wszechobecne cisza i spokój, a na dodatek są jeszcze źródła wód mineralnych, wykazujących się niezwykle korzystnymi dla zdrowia właściwościami. Wypisz, wymaluj małopolska Szczawnica w Pieninach. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że dla skutecznej odnowy biologicznej panują tutaj bardzo sprzyjające warunki.

Pierwsze miejsca, jakie najczęściej przychodzi na myśl kiedy mowa o zabiegach relaksacyjnych i w pewnym stopniu rehabilitacyjnych, to bez wątpienia szczawnicki Zakład Przyrodoleczniczy oraz miejscowe sanatoria. Czegóż tam nie ma: kąpiele perełkowe, kwasowęglowe i mineralne, inhalacje solankowe i ultradźwiękowe, okłady borowinowe i parafinowe, szeroka gama masaży… Taka odnowa biologiczna w Szczawnicy to niebywale skuteczne kuracja przy wielu różnych dolegliwościach i schorzeniach. To wszystko znakomicie uzupełnia oferta Pijalni Wód Mineralnych, gdzie każdy może spróbować kilku typów bogatych w pozytywnie działające składniki zdrojów. A to tylko część tego, na co mogą liczyć turyści ze strony opisywanego kurortu w górach.

Drugą, prawdopodobnie cieszącą się większym zainteresowaniem wczasowiczów opcją będą wszelkie SPA & Wellness. Choćby ze względu na otoczkę. Bo choć odnowę biologiczną jako taką oferują bardzo podobną, to zabiegi SPA kojarzą się z luksusem i wypoczynkiem na wysokim poziomie, a nie skierowaniami do Szczawnicy państwowej służby zdrowia. Takie ośrodki, strefy relaksu w górach generalnie najczęściej powstają przy obiektach noclegowych. Tych większych, o mocno wyśrubowanych standardach i dużej liczbie gwiazdek przyznanych w procesie klasyfikacji. I tu pojawia się zasadne pytanie o dostępność do rzeczonej gałęzi usług turystycznych.

Wszystko rozbija się o ceny. Nie da się ukryć, że pakiety z odnową biologiczną potrafią mocno przyłożyć po kieszeni. Koszty rzędu kilkuset złotych od osoby za dobę - przy zestawie kilku, raczej mniej niż dziesięciu zabiegów wliczonych w cenę - są jak najbardziej w normie. Mimo wszystko Szczawnicę i tutejsze SPA w górach można zarekomendować również tym, którzy w pierwszej kolejności stawiają na tanie noclegi. Nic prostszego jak zarezerwować sobie pobyt w jednym miejscu, a na wybrane zabiegi umówić się do innego obiektu. SPA & Wellness zwykle są dostępne dla gości z zewnątrz, którzy za relaksacyjną przyjemność płacą nieco więcej niż klienci danego ośrodka, którzy dobierają sobie dodatkowe procedury do pakietu.

O odnowie biologicznej w górach dałoby się dalej perorować jeszcze całkiem długo. W końcu bardzo powszechna jest świadomość o pozytywnym wpływie górskiego klimatu i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Szczawnica z całą pewnością zapewnia odpowiednie warunki tym, którzy lubią odpoczywać poprzez czynne uprawianie sportu. Podsumowując - cały wyjazd w Pieniny może być dla organizmu tym samym, czym dla akumulatora samochodowego porządne ładowanie.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij