Szczawnica - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Szczawnicy

Położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim Szczawnica to znana miejscowość uzdrowiskowa w Beskidach Zachodnich. Od strony zachodniej niedaleko Szczawnicy biegnie droga wojewódzka nr 969, która łączy Nowy Targ ze Starym Sączem i Nowym Sączem. Jadąc tą drogą należy przejechać przez Dunajec w miejscowości Kąty, a następnie kierować się ul. Kozłeczyzna, która na terenie Szczawnicy przechodzi w ul. Główną.

Szczawnica posiada bardzo dobre połączenia autobusowe z całą Polską - można je sprawdzić za pomocą wyszukiwarki GoEuro. W centrum miejscowości, na ul. Głównej, znajduje się dworzec autobusowy. Dojeżdżają tutaj busy z Nowego Sącza, Nowego Targu, Warszawy, Grójca, Jasła, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Rzeszowa, Sosnowca, Zakopanego, a także z mniejszych miast. Kursy realizują PKS Jarosław, PKS Radom oraz przewoźnicy prywatni: Lubelskie Linie Autobusowe Sp. z o.o., Mount-Tour, Lala Bus, Przedsiębiorstwo Transportowe Łach Łukasz, A.Langowski i DIDI Trans. Przy dworcu autobusowym parkują również taksówki - na terenie miejscowości działają dwie lokalne firmy świadczące usługi przewozu osób taksówkami. Postój taxi znajduje się także przy ul. Flisackana na parkingu w Pieninach obok restauracji "Nad Grajcarkiem". Poruszanie się po Szczawnicy ułatwia także spora liczba przystanków autobusowych rozmieszczonych wzdłuż głównej drogi.

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w oddalonym o 38 km Nowym Targu, w południowo-zachodniej części miasta, przy ul. Kolejowej, niedaleko Stadionu Miejskiego. Kursują tu pociągi z Warszawy, Krakowa, Częstochowy, Zakopanego, Gdyni i Szczecina. Więcej połączeń autobusowych ze Szczawnicą ma jednak oddalony 53 km Nowy Sącz. Do stacji PKP usytuowanej przy ul. Kolejowej, niedaleko drogi krajowej nr 87, docierają pociągi TLK i Przewozów Regionalnych m.in. z Krakowa, Warszawy i Krynicy-Zdroju.

rozwiń
Szczawnica - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij